AddOn Networks USAC22USB12WB mobile device charger Black Indoor
AddOn Networks USAC22USB12WB. Charger type: Indoor, Power source type: AC. Maximum output voltage: 5 V. USB 2.0 ports quantity: 2. Product color: Black
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 6318075
Manufacturer part number: USAC22USB12WB
Vendor: Synnex
Ship to
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options
Wall Plug to 2x USB 2.0 (A) 5V at 2.4A Single port or 5V at 1A Dual port 12W total for US Black This is a dual-port USB AC 12W Black Wall Charger.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
AC adapter power12 W
Port 1 output current2.4 A
Technical details
Product colorBlack
Packaging data
Package depth13"
Package width2"
Package height11"
Package weight6.38 oz
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Power
Maximum output voltage5 V
Power source typeAC
Performance
Charger typeIndoor
Products specifications
Attribute nameAttribute value
AC adapter power12 W
Port 1 output current2.4 A
Technical details
Product colorBlack
Packaging data
Package depth13"
Package width2"
Package height11"
Package weight6.38 oz
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Power
Maximum output voltage5 V