AddOn Networks USAC2USBC20WW mobile device charger White Indoor
AddOn Networks USAC2USBC20WW. Charger type: Indoor, Power source type: AC. Maximum output voltage: 12 V. USB Type-C ports quantity: 1. Product color: White
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 6318084
Manufacturer part number: USAC2USBC20WW
Vendor: Synnex
Ship to
Shipping Method
Name
Estimated Delivery
Price
No shipping options
Wall Plug to USB 3.1 Type (C) 5V at 3A, 9V at 2.22A, or 12V at 1.67A 20W total for US White This is a USB 3.1 Type (C) AC 20W White Wall Charger.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Port 1 output current3 A
USB Type-C ports quantity1
Minimum output voltage5 V
Technical details
Product colorWhite
Packaging data
Package depth13"
Package width2"
Package height11"
Package weight6.38 oz
Power
Maximum output voltage12 V
Power source typeAC
Maximum power20 W
Performance
Charger typeIndoor
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Port 1 output current3 A
USB Type-C ports quantity1
Minimum output voltage5 V
Technical details
Product colorWhite
Packaging data
Package depth13"
Package width2"
Package height11"
Package weight6.38 oz
Power
Maximum output voltage12 V
Power source typeAC
Maximum power20 W